facebook login
DragonBall

Wybieramy najlepszą według Was postać. Obojętnie czy jest dobra czy zła.
Punkty do rozdysponowania:

Załóż bezpłatne konto, by mieć do dyspozycji większą pulę punktów [ rejestracja ]
166
PKT
Son Goku (Songo)

Jest synem Bardocka i bratem Raditza. Należy do rasy Saiyan (jap. Saiya-jin) i pochodzi z planety Vegeta, gdzie nadano mu imię Kakarotto. Później adoptowany przez wojownika Gohana, który nadaje mu imię Son Gokū. Jest on wojownikiem, któremu wyjątkowo łatwo przychodzi pozyskiwanie nowych umiejętności. Wiele razy ratował świat, ginąc przy tym dwa razy (w czasach Trunksa z przyszłości umarł na serce). Jego obecność na świecie zmienia podejście innych bohaterów.

Przyznaj swoje punkty:
65
PKT
Piccolo (Szatan Serduszko)

jest synem Piccolo Daimaō i jednocześnie jego nowym wcieleniem. Jego ojciec powstał razem z Ziemskim Bogiem z rozdzielenia się Mega Piccolo. Jest synem nameczańskiego wojownika imieniem Kattas[1]. Po powtórnym połączeniu staje się Super Nameczaninem, który jest silniejszy od SSJ. Był zły, lecz po pokonaniu przez Gokū w Dragon Ball nabiera coraz większej przyjaźni w stosunku do świata. Chociaż nigdy się do tego otwarcie nie przyznaje. Trener i najlepszy przyjaciel Son Gohana. Na planecie Namek poznał Naila, który po przegranej walce z Freezerem został przez niego (Piccolo) zaabsorbowany. Zginął trzy razy, w Dragon Ball Z ochraniając Gohana przed atakiem Nappy, w Dragon Ball GT zabił go Son Gohan opętany przez Babyego i podczas ewakuacji ludzi na świecie po Sadze Babyego, a w czasoprzestrzeni Trunksa zabiły go androidy. Ma możliwość regeneracji dowolnej części ciała poza mózgiem i sercem, potrafi również wydłużać swoje kończyny.

63
PKT
Trunks (Tronk)

jeden z głównych bohaterów Dragon Balla, syn Bulmy i Vegety, starszy brat Bry. Od najmłodszych lat był trenowany przez ojca na najlepszego wojownika. W wieku 8 lat opanował umiejętność przemiany w SSJ. Pod okiem Gokū i Piccolo nauczył się wraz z Son Gotenem tańca fuzji, dzięki któremu tworzyli postać Gotenksa

Przyznaj swoje punkty:
59
PKT
Kuririn (Krilan)

najlepszy przyjaciel Son Gokū. Uczeń Genialnego Żówia, najsilniejszy człowiek na świecie. Zginął aż 5 razy w anime i mandze (najwięcej spośród bohaterów). Nie ma nosa, dzięki czemu na Tenkaichi Budokai 21 (Dwudziestym Pierwszym Wielkim Światowym Turnieju Sztuk Walki) pokonał obrzydliwego Bacteriana (w polskiej wersji anime "Zaduch"), z którym inni nie mogli się mierzyć z powodu okropnego zapachu. Jest łysy, jednak pod koniec DBZ (w Sadze Majin Buu) zapuszcza włosy. Ożenił się z Andriodem 18 i miał z nią córkę, Marron.

Przyznaj swoje punkty:
56
PKT
Vegeta

książę Saiyan, pochodzący z planety po której nosi imię, z początku dumny i pyszny wojownik. Później wojownik, który już nie walczy dla siebie;jest równie uzdolniony jak Gokū. Mimo swojej siły słuchał się Bulmy i swojego syna Trunksa.

Przyznaj swoje punkty:
53
PKT
Majin Buu (Bubu)

demon stworzony przez Bidibiego i uwolniony przez Babidiego, jego syna. Jako Majin (Kid) Buu zostaje pokonany przez Genki Damę stworzoną przez Gokū z energii Ziemian. Jako Majin (Fat) Buu łączy się w DBGT z Uubem (reinkarnacją Majin (Kid) Buu). Posiada zdolność do regeneracji.

Przyznaj swoje punkty:
51
PKT
Son Gohan

syn Gokū i Chichi, od dziecka posiada wielką moc, jednak zostaje ona prawie zaprzepaszczona przez matkę, która chce, by jej syn dobrze się uczył i został wielkim naukowcem (co w przyszłości następuje). Lecz przed tym pomaga on w walce bohaterom, leci na Namek, pokonuje Cella (po osiągnięciu SSJ2) oraz walczy z Bu Bu. Później zostaje "superbohaterem" Satan City (jap. Great Saiyaman, w polskiej wersji anime Międzygalaktyczny Wojownik).

Przyznaj swoje punkty:
50
PKT
Chichi

Żona Son Goku, matka Son Gohana i Son Gotena, babcia Son Pan.

Przyznaj swoje punkty:
50
PKT
Bulma

córka Prof Briefa i pani Brief, ma dwójkę dzieci z Vegetą, matka Trunksa i Bry. Jest genialną wynalazczynią (tak jak jej ojciec), to właśnie dzięki niej cała przygoda ze Smoczymi Kulami się zaczęła. Ona skonstruowała Smoczy Radar pozwalający je śledzić. Z nią Gokū przeżywał pierwsze przygody i to ona powiedziała mu o mocy Smoczych Kul. Jest jedną z komediowych postaci w serialu.

Przyznaj swoje punkty:
50
PKT
Videl

żona Son Gohana, córka Mr. Satana, matka Pan. Pojawia się po Sadze Cella. Son Gohan na początku ich znajomości próbuje zataić przed nią prawdziwą tożsamość, lecz ona dzięki swej dociekliwości i kobiecej intuicji rozszyfrowuje, iż to on jest Great Saiyamanem i wymusza na nim aby nauczył ją latać i korzystać z energii Ki. Jej imię to anagram angielskiego słowa "devil".

Przyznaj swoje punkty:
50
PKT
Frezer

syn Cold Daio, oraz młodszy brat Coolera. Należy do rasy Changeling. Zostaje pokonany przez Gokū SSJ na Namek, ale ginie dopiero z ręki Trunksa z przyszłości SSJ na Ziemi

Przyznaj swoje punkty:
49
PKT
Son Goten

drugi syn Gokū, bardzo łatwo osiąga poziom SSJ już w 7 roku życia. Jako dziecko jest bardzo podobny do swego ojca, lecz dorastając zmienia fryzurę przez co traci podobieństwo.

Przyznaj swoje punkty:
49
PKT
Marron

Córka Krillina i C-18

Przyznaj swoje punkty:
48
PKT
C - 18

drugi z androidów. Trunks także ostrzegł naszych bohaterów przed nim. Ma postać pięknej, blondwłosej kobiety. W późniejszym czasie zostaje żoną Kulilina i rodzi mu córkę Marron. W przyszłości ginie z ręki Trunksa.

Przyznaj swoje punkty:
46
PKT
Tenshinhan (Tenszin)

Ziemianin, posiadał trzecie oko, dzięki któremu mógł łatwo opanować wiele ciekawych technik, takich jak Kikoho, czy Taiyōken. Najlepszy przyjaciel Chiaotzu.

Przyznaj swoje punkty:
36
PKT
Chiaotzu (Kaoz)

najlepszy przyjaciel Tenshinhana. Ma postać Arlekina, posiada jeden włos na głowie. Trenował u Północnego Kaio wraz z Yamchą, Tenshinhanem i Piccolo. Posiada zdolności telekinetyczne.

Przyznaj swoje punkty:
22
PKT
Yamcha (Jamsza)

jedna z pierwszych postaci poznanych w serii Dragon Ball. Na początku jest pustynnym bandytą, jednak później zakochuje się w Bulmie i pomaga naszym bohaterom znaleźć Smocze Kule. Trzeci z najsilniejszych ludzi na świecie. Od Sagi Majin Buu nie walczy, bo uważa, że jest za słaby.

Przyznaj swoje punkty:
0
PKT
Son Pan (Pan)

córka Son Gohana i Videl. Wnuczka Gokū, oraz Mr. Satana. W DBZ pojawia się w ostatnim odcinku, natomiast ważniejszą rolę odgrywa w DBGT

0
PKT
C - 17

Brat (?) C - 18

0
PKT
Cell (Komórczak)

stworzony przez Dr Gero, twórcę wcześniejszych Androidów #13 – #19 i nieznanych #1--#12 (prócz #8 którego poznajemy w pierwszej części), które próbowały ziścić plan złego doktora, zabić Son Gokū. Z Cellem związana była cała saga. Przybył z przyszłości w czasy, w których rozgrywana jest akcja za pomocą wehikułu czasu, odebranego podstępem Trunksowi. Miał zdolność wchłaniania ciał. Jego głównym celem było zaabsorbowanie androidów #17 oraz #18, by uzyskać perfekcyjną formę. Przez zuchwalstwo #17 bez trudu go zaabsorbował, a #18 nie sprawiła mu większego kłopotu. Zorganizował on specjalny turniej zwany Cell Game, w którym uczestniczyli wszyscy główni bohaterowie. Podczas tego turnieju Gokū poświęcił życie by ratować Ziemię przed autodestrukcją Cella. Jednak ten zły przeżył i powrócił na świat dużo silniejszy z umiejętnością teleportacji. Pokonał go Son Gohan SSJ2 (za pomocą Kamehame-Ha). W pierwszej formie został pokonany w przyszłości przez Trunksa.

0
PKT
Muten Roshi (Genialny Żółw)

nieśmiertelny staruszek zamieszkujący małą wysepkę pośrodku oceanu. Jest pierwszym nauczycielem Goku i Kulilina. Twórca techniki Kamehame-Ha, która na stałe zapisała się na kartach historii serii. Bardzo długo najsilniejszy człowiek na świecie, traci ten tytuł po dwudziestych drugich "Mistrzostwach o tytuł najlepszego wojownika pod słońcem" gdy jego uczniowie go prześcigają. Jak wielu staruszków jest zbereźnikiem i kocha "kolorowe pisemka". Jego fenomen polega na niecodziennym podejściu do życia, w najbardziej dramatycznych momentach potrafi zrobić z siebie idiotę.

0
PKT
Bra

córka Vegety i Bulmy, jest postacią drugoplanową, lecz płynie w niej krew Saiyan. Jest typową "córeczką tatusia". Dla niej Vegeta zrobiłby wszystko.

0
PKT
Radim

Porwał Son Gohana kiedy był mały. Son Goku poświęcił życie aby Szatan serduszko mógł go zabić.

Komentarz[opcjonalny]:


komentarze/historia głosowań

kano[17:36:35, 2015-07-07]
 Chiaotzu (Kaoz)4

barney[00:48:41, 2015-07-01]
 Bra4

~gość[17:17:26, 2015-06-30]
 Son Goku (Songo)1
 Chiaotzu (Kaoz)1

barney[20:35:25, 2015-06-29]
 Son Goku (Songo)4
 Chiaotzu (Kaoz)2
 Bra2

drake[15:22:23, 2015-06-29]
 Yamcha (Jamsza)4

barney[11:37:29, 2015-06-26]
 Bra4

barney[23:03:32, 2015-06-21]
 Bra4

~gość[00:17:15, 2015-06-21]
 Son Goku (Songo)1
 Bra1

~gość[13:07:26, 2015-06-19]
 Son Goku (Songo)1
 Tenshinhan (Tenszin)1

~gość[00:16:43, 2015-06-19]
 Frezer1
 Bra1

1 2 3 4 5 6
Weź udział w innych bitwach:

Californication

serial o pisarzu przeżywającym kryzys twórczy.

 

www.bitwapostaci.pl